Zrównoważony rozwój

W Science4Beauty bardzo odpowiedzialnie podchodzimy do ekologii i dbania o środowisko. Dokładamy wszelkich starań, by nasze składniki pozyskiwane były ze zrównoważonych źródeł. Dzięki naszej opatentowanej metodzie produkcji autorskiego składnika- konotoksyny, minimalizujemy negatywny wpływ na środowisko a konotoksynę pozyskujemy wydajnie przy użyciu minimalnej ilości zasobów, w przeciwieństwie do peptydów pozyskiwanych syntetycznie, bądź przy użyciu zwierząt. 

Substancję aktywną konotoksynę, uzyskujemy poprzez ekspresję genu kodującego peptyd w bakteriach E.coli. Cząsteczka peptydu jest identyczna, jak ta wytwarzana naturalnie przez ślimaki z rodzaju Conus. W procesie wytwarzania naszego kremu korzystamy z najnowszych osiągnięć technologicznych – badania produktów kosmetycznych przeprowadzamy na sztucznej skórze, a badania kliniczne – na grupie ochotników. Dzięki naszej innowacyjnej technologii chronimy życie organizmów morskich, zasiedlających rafy koralowe.

Wszystkie nasze opakowania wytwarzamy z minimalnej ilości surowców, które w całości są recyklingowalne. Papier użyty do produkcji opakowań posiada certyfikaty: