Rekombinowana autorska konotoksyna

Naszą autorską substancję aktywną - rekombinowaną konotoksynę, uzyskujemy w szczepach bakteryjnych E.coli. Otrzymywana przez nas konotoksyna jest identyczna, jak ta wytwarzana oryginalnie przez ślimaki morskie z rodzaju Conus

Rekombinowana konotoksyna powstaje jako białko fuzyjne z rekombinowanych genów, czyli cząsteczek DNA – kwasu deoksyrybonukleinowego, który jest najpowszechniejszym nośnikiem informacji genetycznej. Ekspresja genów w komórce bakterii jest możliwa dzięki zastosowaniu specjalnych wektorów ekspresyjnych posiadających silny promotor umożliwiający produkcję dużej ilości białka w komórce biorcy.

Obrazowanie ekspresji genu kodującego rekombinowaną konotoksynę

Do rozdzielania otrzymanych w naszym laboratorium fragmentów DNA na podstawie ich wielkości i ładunku wykorzystujemy technikę elektroforezy żelowej.

Cząsteczki DNA posiadają na swojej powierzchni ładunek ujemny, dzięki temu pod wpływem przyłożonego prądu poruszają się w żelu agarozowym lub poliakrylamidowym w kierunku elektrody dodatniej. Aby zidentyfikować wielkość cząsteczek DNA, na żel nakłada się wzorzec masy, który migruje w żelu równolegle z analizowaną próbką i pozwala zorientować się, czy został otrzymany pożądany produkt.

Hodowla szczepu E. coli eksprymującego rekominowaną konotoksynę

Po uzyskaniu ekspresji genu kodującego konotoksynę dobierane są warunki hodowli szczepu gospodarza produkującego naszą substancję aktywną. Do nadprodukcji rekombinowanych białek wykorzystywane są zarówno eukariotyczne, jak i prokariotyczne systemy ekspresyjne. 

Najczęściej stosowanym układem do nadprodukcji białek, zarówno na skalę laboratoryjną jak i przemysłową, jest system prokariotyczny. System ten w naszym przypadku oparty jest na bakteriach E. coli.

Oczyszczanie rekombinowanej konotoksyny metodami chromatografii powinowactwa

Obecność rekombinowanej konotoksyny w hodowlach potwierdzamy na żelach białkowych metodą elektroforezy SDS-PAGE, następnie substancja aktywna naszego kosmeceutyku jest oczyszczana przy pomocy metod chromatografii powinowactwa. Proces oczyszczania peptydu jest wieloetapowy, dzięki temu mamy pewność, że pozbywamy się wszelkich zanieczyszczeń  bakteryjnych. Kolejny etap to dobranie warunków dializy w celu uzyskania poprawnie złożonego peptydu, który posiada 3 mostki disiarczkowe stabilizujące jego strukturę.

Potwierdzenie aktywności autorskiej rekombinowanej konotoksyny na komórkach oocytów

Końcowym etapem produkcji składnika aktywnego kosmeceutyku Miorelaxant Magic jest oznaczenie in vitro aktywności rekombinowanej konotoksyny oraz wprowadzenie do formulacji kremowej zapewniającej stabilność i aktywność konotoksyny, gwarantującej jej skuteczność. Badanie aktywności konotoksyny potwierdzamy metodą patch-clamp na żywych liniach komórkowych oocytów, które wykazują nadekspresję ludzkich kanałów sodowych, specyficznych w stosunku do konotoksyn. Badanie to potwierdziło aktywność miorelaksacyjną otrzymanej przez nas rekombinowanej konotoksyny.

PRZED I PO

Wyniki badań aplikacyjnych po 28 dniach stosowania kremu Miorelaxant Magic dwa razy dziennie przez grupę 60 ochotników.

Sprawdźcie rezultaty po 28 dniach

  • Poprawiona kondycja skóry


    Dobre nawilżenie: 80%

    Zwiększona miękkość skóry: 71%

    Zwiększone napięcie skóry: 71%

    Zwiększone rozświetlenie skóry: 58%

    Redukcja widoczności zmarszczek: 42%

    Ujednolicony koloryt: 42%

    Zmniejszenie widoczności porów: 42%

    Redukcja wydzielania sebum: 47%

    Button label
  • Spłycone i skrócone zmarszczki


    Zmniejszona głębokość zmarszczek: 42%

    Zmniejszona długość zmarszczek: 36%

    Zmniejszona liczba zmarszczek: 32%

    Odpowiednia konsystencja: 95%

    Odpowiednie wchłanianie: 87%

    Odpowiednia barwa: 96%

    Łatwość nakładania: 93%

    Zauważalna różnica w kondycji skóry: 65%

    Button label